25 IZA-regio’s werken verder aan ontwikkeling en versteviging van regionale samenwerkingsstructuur
Vanuit het ZonMw-programma ‘Ondersteuning regionale samenwerking’ is subsidie toegekend aan 25 IZA-regio’s voor het verder ontwikkelen en verstevigen van een toekomstbestendige samenwerkingsstructuur.
Over regionale samenwerking
Regionale samenwerking is een van de onderwerpen in de werkagenda van het Integraal Zorgakkoord (IZA). In het IZA heeft een groot aantal partijen de gezamenlijke ambitie vastgelegd om zorg en ondersteuning voor iedereen goed, toegankelijk en betaalbaar te houden. Voor deze transformatie is het nodig dat de verschillende domeinen in zorg en ondersteuning op regionaal niveau beter samenwerken .
Bekijk hier de opgeleverde regiobeelden en -plannen
Wie hebben subsidie gekregen?
In de subsidieronde ‘Ontwikkeling en versterking van de regionale samenwerkingsstructuur Integraal Zorgakkoord – ronde 1’ hebben 25 IZA-regio’s subsidie aangevraagd en toegekend gekregen. De regio’s kunnen hiermee tot eind 2026 een eigen ontwikkelpad en tempo volgen in aansluiting op het regiobeeld en regioplan.
De volgende 25 regio’s hebben een subsidie toegekend gekregen:
Netwerk Leren Transformeren (NLT)
Een onderdeel van de toekenning van de subsidie is de deelname aan het Netwerk Leren Transformeren (NLT). Dit netwerk leert domeinoverstijgende samenwerkingsverbanden hoe zij kunnen transformeren naar een toekomstbestendig gezondheidssysteem. Inwoners, bestuurders en professionals krijgen handvatten om met elkaar te leren en te reflecteren. Dat gebeurt onder andere tijdens actieleerbijeenkomsten, online uitwisselmomenten en in de speciaal opgerichte LinkedIn-groep.
Het NLT bestaat uit domeinoverstijgende samenwerkingsverbanden, landelijke kaderstellers en experts. Eerdere domeinoverstijgende samenwerkingsverbanden die subsidie ontvingen vanuit het programma ‘Ondersteuning regionale samenwerking’ zijn al onderdeel van het NLT.
Volgende subsidieronde sluit op 8 april 2025
Van de in totaal 38 IZA-regio’s hebben er in de eerste ronde 25 regio’s een subsidieaanvraag ingediend en toegekend gekregen. De overige 13 IZA-regio’s hebben tot 8 april 2025 alsnog de mogelijkheid om een subsidieaanvraag in te dienen in ronde 2.